T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor Projesi" Programı

"Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor Projesi" Mart ayı programında, yazarlarımız Belkıs İ. HAKKIOĞLU, Erdal GÜZEL, Cihan AKTAŞ ve Hayrettin ORHANOĞLU; Hınıs, Karaçoban ve Tekman ilçeleri ile merkezdeki okulları gezip kitaplarını imzalayacaklar. Önümüzdeki aylarda ise, Yaşar ALPTEKİN ve Haydar ERGÜLEN, İbrahim KALIN, Beşir AYVAZOĞLU, Hasan Celal GÜZEL ve Alev ALATLI gibi ünlü yazarlarda şehrimizde olacak.

Cihan AKTAŞ ve Hayrettin ORHANOĞLU şehrimizde, 21 Mart Salı günü Sami Boydak Anadolu Lisesi ve Nenehatun Kız Anadolu Lisesinde öğrencilerle buluşuyorlar. 22 Mart Çarşamba günü ise Tekman ve Hınıs ilçelerimizde öğrencilerle buluştular.

Belkıs İ. HAKKIOĞLU ve Erdal GÜZEL şehrimizde, 27 Mart Pazartesi günü saat 10:00'da Erzurum İl Halk Kütüphenesinde, saat 14:00'da ise Atatürk Endüstri Meslek Lisesinde, 28 Mart Salı günü saat 10:00'da Karaçoban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, 29 Mart Çarşamba günü ise Şehir merkezindeki Mecidiye Anadolu Lisesi ve Erzurum Güzel Sanatlar Lisesinde öğrencilerle buluştular.

Nisan ayındaki konuklarımızdan, A. Ali URAL ve Yıldız RAMAZANOĞLU, 4 Nisan Salı günü  Atatürk Lisesi ve K.Karabekir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,  5 Nisan Çarşamba günü Tortum ilçesi ve Şenyurt Beldesinde, 6 Nisan Perşembe günü Nafız Bey Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Erzurum Özel Uğur Temel Lisesinde, bir diğer konuğumuz olan Yaşar ALPTEKİN ise 12 Nisan Çarşamba günü Uzundere ilçesi ve Merkez Özel Final Lisesinde,  13 Nisan Perşembe günü ise  merkez İbrahim Hakkı Fen Lisesi ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde öğrencilerimizle buluştular.

Nisan ayındaki diğer konuklarımızdan, Hüseyin SU ve Ali UTKU, 24 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 25 Nisan Salı günü Narman ve Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 26 Nisan Çarşamba günü ise Hilalkent Anadolu Lisesi ve Erzurum Spor Lisesinde  öğrencilerimizle buluştular.

Mayıs ayındaki konuklarımızdan, Aykut ERTUĞRUL ve Ercan YILMAZ, 15 Mayıs Pazartesi günü Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi ve Erzurum Mesleki ve Teknik Anadolu Sağlık Lisesi, 16 Mayıs Salı günü Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şenkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, 17 Mayıs Çarşamba günü Pazaryolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İspir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, 18 Mayıs Perşembe günü ise Aşkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kandilli Beldesinde öğrencilerle buluştular.

Mayıs  ayındaki diğer konuklarımızdan, Ruhi KONAK ve Hayriye ÜNAL, 22 Mayıs Pazartesi günü Adnan Menderes Anadolu Lisesi ve 3 Temmuz Anadolu Lisesi, 23 Mayıs Salı günü Çat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkez Ziya Gökalp Lisesi, 24 Mayıs Çarşamba günü ise Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde  öğrencilerimizle buluştular.

Eylül ayındaki konuklarımızdan, Hüseyin AKIN ve H. Ömer ÖZDEN, 18 Eylül Pazartesi günü saat 10:00'da Yenişehir Final Okulları, saat 15:30'da ise Yakutiye Kız Fen Lisesinde, 19 Eylül Salı günü saat 11:00'da Pazaryolu İlçesi, saat 15:00'da İspir İlçesinde, 20 Eylül Çarşamba günü  saat 10:30'da Tevfik İleri Anadolu Lisesi, saat 14:30'da ise Hamidiye Kız Meslek lisesinde öğrencilerimizle buluştular.

Ekim ayındaki konuklarımızdan, Alper GENCER ve Murat ERTAŞ, 23 Ekim Pazartesi günü saat 14:30'da Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesinde, 24 Ekim Salı günü saat 11:00'da Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, saat 15:00'da ise Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, 25 Ekim Çarşamba günü  saat 10:30'da  Atatürk Anadolu Lisesinde öğrencilerimizle buluştular.

Kasım ayındaki konuklarımızdan, Naime ERKOVAN, Dursun GÜZEL, Ali AYÇİL ve Adnan SAYIM, 14 Kasım Salı günü İbrahim Hakkı Fen Lisesinde, 15 Kasım Çarşamba günü Şenkaya ve Olur İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde, 16 Kasım Perşembe günü Horasan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, 27 Kasım  Çarşamba günü Hilalkent Anadolu Lisesinde, 28 Kasım Çarşamba günü Tortum ve Uzundere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde, 29 Kasım Perşembe günü ise Cumhuriyet Kız Anadolu Lisesi ve Nenehatun Kız Anadolu Lisesinde öğrencilerimizle buluştular.


             
                                                Yazarlar Öğrencilerle buluşuyor kasım.jpg